• Çay Mahallesi Esengil Cad. Koçkan Zeren İş Hanı Kat:1 No:103 Çaycuma / ZONGULDAK
loader image

4857 Sayılı İş Kanunu nezdinde yeni iş hukuku belirlenmiş olmakta ve işçi – işveren haklarını korumaktadır. İşçinin ve işverenin yasalar ile korunan haklarını yakından takip eden Avukat İsa Dombaycı, bu kapsamda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın oluşturduğu mevzuatlar dahilinde hizmet vermektedir.

İşçinin şirketler ile yapacağı sözleşmeler, bu sözleşmeler ile ilgili olan çalışma hayatına ilişkin kanunların yanı sıra sendikal faaliyetler hukuki hizmetimizin kapsadığı alanlar içerisinde yer almaktadır.

Yeni İş Hukuku

İşçi – işveren haklarını düzenleyen yasalar geniş bir mevzuattan oluşur. Bu nedenle, bu konu içerisinde yaşanacak olan anlaşmazlıklarda sonucun beklentiler dahilinde gerçekleşmesi için bir uzman tarafından destek alınması gerekir. Herhangi bir sektörde bir personelin başına gelebilecek bu davalar için Av. İsa Dombaycı işçi – işveren hukuku danışmanlık hizmeti vermektedir.

İşçinin İş Yerinde Maruz Kaldığı Haksızlıklar

Yeni iş hukukunda çalışanların hakları açık bir şekilde belirtilmiştir. Çalışanların iş yerlerinde karşılaştığı durumlar içerisinde çalışma sürecinde mobbing uygulanması, şiddet ve baskı sonucunda işçinin sözleşmesini fesih hakkının bulunup bulunmaması, iş veren tarafından işçiye fiziksel şiddet uygulanması gibi durumlar yeni iş hukukunda yer almaktadır. Çalışma hayatına ilişkin mevzuata hâkim olan Av. İsa Dombaycı, bu noktada verdiği işçi-işveren hukuku hizmeti ile sonuç almaktadır.